Ciabatta

Ciabatta është një lloj buke italiane, e zbuluar në vitin 1982 nga një bukëpjekës në Verona të Italisë, si kundërpërgjigje për popullaritetin e bukës së famshme franceze, baguette.
Buka është e butë dhe paksa e thartë, dhe shumë, shumë e shijshme!
Ideale për: Bruschetta, apo thjeshtë me gjalpë ose vaj ulliri.

This product is currently out of stock and unavailable.

SKU: N/A Kategori: